Preliminary Grading Badge Teams 2020

Please see the preliminary gradings below for each competition. 

Any team that wishes to appeal their preliminary grading must do so through their Badge Delegate and must be submitted according to Rule 9 – Grading Appeal. As per the rules appeals must be received within 4 days of the release of preliminary grading. Please note the deadline for grading appeals is 4pm on Monday, 17th February. No late appeals will be considered by the panel.

TNSW Competitions Team.

 

Thursday Ladies

Division One 

Division Two 

Royal  Sydney 1 Cooper Park 1
Hunters Hill TC Team 1 Hunters Hill TC Team 2
Royal Sydney 2 Longueville 2
Roseville Red Manly LTC Ladies
Roseville Blue Roseville Orange
Longueville 1 Roseville White
Roseville Purple Royal Sydney 4
Royal Sydney 3 Royal Sydney 5

 

Saturday Ladies

Division One 

Division Two 

Division Three 

Division Four 

Division Five 

Eastern Suburbs Ladies 1 Chatswood 1 Chatswood 2 Chatswood 3 Beecroft Ladies 1
Kooroora 1 Eastern Suburbs Ladies 2 Kooroora 3 Collaroy 1 Collaroy 2
Longueville 1 Hunters Hill TC Team 1 Longueville 4 Hunters Hill TC Team 2 Neutral Bay  Ladies 1
Longueville 2 Kooroora 2 Manly LTC Ladies 2 Killara Ladies 1 Royal Sydney 4
Longueville 3 Roseville 2 Royal Sydney 2 Sydney University LTC 4 Sydney University LTC 5
Manly LTC Ladies 1 Royal Sydney 1 Royal Sydney 3 Tennis Valley 1 Tennis Valley 2
Roseville 1 Sydney University LTC 2 Sydney University LTC 3
Sydney University LTC 1 WSLTA Ladies 1

 

Saturday Mens

Division One 

Division Two 

Division Three 

Division Four 

Division Five 

Division Six 

Grand Slam Tennis Eastern Suburbs Mens 1 Eastwood Thornleigh Killara 2 Chatswood 1 Cheltenham 1
Hunters Hill TC Team 1 Killara 1 Kooroora 3 Killara 3 Hunters Hill TC Team 2 Collaroy 1
Kooroora 1 Lane Cove Marrickville 1 Manly LTC Men 2 Hunters Hill TC Team 3 Killara 4
Kooroora 2 Mortdale 1 Marrickville 2 Manly LTC Men 3 Neutral Bay Mens 3 Killara 5
Manly LTC Men 1 Rockdale 1 Neutral Bay Mens 2 Manly LTC Men 4 Royal Sydney 2 Kooroora 4
Neutral Bay Mens 1 Strathfield Sports Club 2 Roseville Thompson Mortdale 2 Strathfield Sports Club 4 Royal Sydney 3
Sydney Uni LTC Lions Sydney University LTC 2 Strathfield Sports Club 3 Neutral Bay Mens 4 Tennis Valley 2 Sydney University LTC 4
Voyager Tennis Tennis Valley 1 Sydney University LTC 3 Royal Sydney 1 WSLTA Mens 1 Sydney University LTC 5

 

Division Seven 

Division Eight 

Division Nine 

Division Ten 

Division Eleven 

Division Twelve 

Cammeray 1 Hunters Hill TC Team 5 Beecroft Mens 1 Chatswood 3 Cheltenham 3 Camperdown
Hunters Hill TC Team 4 Killara 8 Chatswood 2 Cheltenham 2 Killara 10 Manly LTC Men 8
Killara 6 Kooroora 5 Meadowbank 1 Killara 9 Manly LTC Men 7 Marrickville 6
Killara 7 Manly LTC Men 6 Neutral Bay Mens 6 Marrickville 4 Mosman 2 Royal Sydney 7
Manly LTC Men 5 Strathfield Sports Club 6 Neutral Bay Mens 7 Marrickville 5 Roseville McLachlan Sydney University LTC 8
Marrickville 3 Strathfield Sports Club 7 Royal Sydney 4 Mosman 1 Royal Sydney 6 WSLTA Mens 2
Neutral Bay Mens 5 Sydney University LTC 6 Tennis Valley 3 Royal Sydney 5 Strathfield Sports Club 8
Strathfield Sports Club 5 Sydney University LTC 7